سوئیس     41779433926+

آلمان      4915163202019+

ایران       982144226662+

مستر کارت و ویزا کارت

شاید شما نیز بار ها نام مستر کارت و ویزا کارت را شنیده باشید. سوال بسیاری از افراد این است؛مستر کارت و ویزا کارت چیست و چه کاربردی دارد.در این مقاله سعی داریم تا به طور کامل این دو کارت بانکی بین المللی را شرع دهیم.

این روز ها دیگر همه مردم حداقل یک کارت بانکی دارند. تمام کارت های بانکی در اندازه استاندارد ساخته می شوند و فقط مشخصات ظاهری آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین برخی از اطلاعات حساب نیز روی کارت درج می شود. جدا از این ها روی اغلب کارت های بانکی یک لوگوی آبی رنگ وجود دارد که نشان دهنده اتصال کارت به شبکه شتاب (شبکه تبادل اطلاعات بانکی) است به این معنا که تبادل اطلاعات بین بانک های عضو شبکه شتاب صورت می گیرد به همین دلیل است که شما می توانید از کارت بانکی خود در هر دستگاه ATM استفاده کنید.

شبکه شتاب فقط در داخل ایران و برخی از کشور های منطقه که بانک های ایرانی در آنجا دارای شعبه هستند، وجود دارد. و به معنایی دیگر می توان گفت این شبکه شتاب ملی است.

اما در سایر کشور ها شبکه شتاب بین المللی وجود دارد که به دلیل تحریم ها و دیگر مشکلات، شبکه شتاب بین المللی داخل ایران نیست. کارت های بانکی که عضو شبکه شتاب بین المللی هستند در سراسر دنیا قابل استفاده می باشند. افراد داری این کارت ها می توانند به راحتی از فروشگاه های اینترنتی بزرگ خرید انجام دهند یا از خدمات وب سایت های دیگر استفاده نمایند.

با گسترش اینترنت در سراسر دنیا، اغلب مردم کار های خود را با کمک آن انجام می دهند. مقابل و انتقال پول و دیگر تراکنش های مالی نیز در فضای اینترنت قابل انجام می باشد. در ایران نیز بسیاری از مردم با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب تراکنش های خود را با استفاده از اینترنت انجام می دهند.

دارندگان کارت های بانکی عضو شتاب بین المللی نظیر ویزا کارت و مستر کارت می توانند تمامی کار های پرداختی خود را از طریق اینترنت انجام دهند. مانند موارد زیر:

 • خرید از فروشگاه های آنلاین مانند آمازون و ای بی
 • رزرو آنلاین هتل
 • خرید بلیط هواپیما و انواع وسایل نقلیه سفری
 • خرید انواع بلیط به صورت آنلاین
 • ثبت نام در آزمون های بین المللی مانند آیلتس
 • پرداخت شهریه دانشگاه و مدرسه

مستر کارت و ویزا کارت

مستر کارت و ویزا کارت، سالیان سال است که در مبادلات و تراکنش های بین المللی و تجاری، کارآمد می باشد. در سال های اخیر که اینترنت تقریبا برای تمام دنیا در دسترس است، مردم می توانند به راحتی با مستر کارت و ویزا کارت مبادلات بانکی خود را انجام دهند. در گذشته برای انجام مبادلات مالی و بانکی همیشه واسطه وجود داشت به همین دلیل مشکلات متعددی پیش می آمد. اما با ظهور مستر کارت و ویزا کارت بسیاری از مشکلات حل شده است.

همچنین در گذشته تجار و بازرگان ها و سرمایه گذاران برای نقل و انتقال پول مجبور بودند مبلغ زیادی ارز را همراه خود حمل کنند که خطرات زیادی آنها را تهدید می کرد. اما با این دو کارت می توان تمام سرمایه را در بانک محفوظ نگاه داشت و در هر کشوری که از مستر کارت و ویزا کارت پشتیبانی می کند، پول خود را نقد کنند.

مستر کارت و ویزا کارت چیست؟ مستر کارت و ویزا کارت دو نوع از کارت های اعتباری معتبر و رایج در جهان می باشند. رتبه اول مبادلات مالی و بانکی متعلق به مستر کارت و ویزا کارت است. این دو کارت بیش از 150 شعبه در اغلب کشور های جهان دارند. همچنین 3 میلیون دستگاه ATM و پایانه POS متعلق به این دو کارت می باشد. متاسفانه مستر کارت و ویزا کارت در ایران شعب بانکی یا دستگاه و پایانه ندارند.

این روز ها اغلب افراد برای خرید های بین المللی خود یا استفاده از خدمات و موارد ذکر شده در بالا مجبور هستند از مستر کارت و ویزا کارت استفاده کنند. اما همانطور که گفته شد اغلب ایرانیان این کارت های اعتباری را ندارند. شرکت های خدماتی مختلفی در داخل ایران وجود دارد که تراکنش های مالی این افراد را انجام دهند.

از مزایای استفاده از مستر کارت و ویزا کارت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کارمزد نسبتا کم
 • خرید از فروشگاه های اینترنتی و بین المللی
 • دریافت صورت حساب به صورت روزانه
 • امکان نقد کردن پول از طریق دستگاه های ATM
 • تبادل مالی آسان با شرکت های بین المللی
 • انتقال آسان ارز از شعب ارزی و بانک های بین المللی و اینترنتی و صرافی ها

برای درخواست ویزا کارت و مستر کارت می توانید به دفاتر پستی داخل کشور مراجعه نمایید. صدور مستر کارت و ویزا کارت هزینه های مختلفی را به همراه دارد. مستر کارت و ویزا کارت حدودا در 200 کشور جهان قابل استفاده است. مستر کارت و ویزا کارت اعتباری هستند و در یک مدت مشخصی می توان از آن استفاده نمود و برای تمدید آن باید دوباره اقدام نمود. برای درخواست ویزا کارت و مستر کارت باید شرایط ویژه ای داشته باشید.

اما به جز استفاده از کارت های اعتباری می توان از پی پال استفاده نمود. اما متاسفانه این درگاه پرداخت نیز برای ایرانیان داخل کشور مسدود است. شما می توانید با ثبت نام در سایت شرکت پرداختگران مبادلات مالی خود را از طریق درگاه پی پال با کمک شرکت پرداختگران انجام دهید. استفاده از پی پال در مقابل استفاده از ویزا کارت و مستر کارت، آسان تر و کم هزینه تر می باشد.

قوانین و مقررات وب سایت

شرکت پرداختگران تحت هیچ شرایطی در حوزه فعالیت مرتبط با صرافی ها از جمله خرید و فروش
ارز اسکناس، حواله ورود پیدا نکرده و نخواهد کرد و هیچگونه خرید و فروش و اطلاع رسانی نرخ اسکناس ارز و سکه ندارد.

کپی رایت 2019 پرداختگران | طراحی سایت توسط دارکوب