سوئیس     41779433926+

آلمان      4915163202019+

ایران       982144226662+

انواع کارت های بانکی بین المللی

امروزه هر فردی حداقل یک کارت اعتباری بانکی دارد. هر بانک کارت اعتباری مربوط به خود را به مردم ارائه می دهد.کارت های اعتباری دارای یک اندازه استاندارد هستند. هر کارت اعتباری دارای یک شماره 16 رقمی یکتا برای هر فرد است. همچنین کارت های اعتباری باید دارای تاریخ انقضا و یک کد سه رقمی CVV2 باشند. بر روی برخی از کارت های اعتباری نام صاحب حساب حک شده است.

برای استفاده از کارت های اعتباری باید یک رمز 4 رقمی داشت که این رمز توسط صاحب حساب قابل تغییر است. همچنین برای خرید های اینترنتی باید رمز اینترنتی و رمز دوم برای کارت تعیین نمود. تمامی این اطلاعات شخصی هستند و فرد در حفظ آن باید بکوشد.

امروزه از کارت های اعتباری بانکی برای هر خریدی می توان استفاده نمود. کارت های اعتباری در دستگاه های کارت خوان ATM و دستگاه های پوز POS قابل استفاده هستند. با استفاده از از این کارت ها می توان از حساب شخصی پول برداشت نمود یا خرید اینترنتی انجام داد همچنین با کارت های اعتباری می توانید به حساب شخص دیگری پول واریز نمایید.

اغلب کارت های اعتباری جز شبکه شتاب هستند به معنای ساده تر، دیگر فرقی ندارد که کارت اعتباری شما برای کدام بانک می باشد. در صورتی که در گذشته نقل و انتقال پول و استفاده از درگاه های بانکی فقط با کارت همان بانک امکان پذیر بود.

اغلب بانک های ایران بین المللی نیستند و فقط تعداد محدودی از آنها در چند کشور همسایه شعبه دارند. این بدین معناست که کارت های اعتباری بانک های ایران کارت ارزی و بین المللی نیستند.

کارت های اعتباری بانکی کشور های دیگر اغلب بین المللی هستند. یعنی با داشتن یک کارت بانکی اعتباری ارزی می توان در همه کشور ها از آن استفاده نمود. البته بجز چند کشوری که از نظر تبادلات بانکی تحریم هستند مانند ایران.

تمامی تراکنش های بین المللی با کارت های اعتباری بین المللی قابل انجام است. به عنوان مثال اگر شما در ایران یک کارت اعتباری بین المللی داشته باشید می توانید به راحتی از وب سایت های آمازون و Ebay خرید اینترنتی انجام دهید.

VISA Card, Master Card, American Express, Maestro, Discover it و … از جمله کارت های اعتباری بین المللی پر کاربرد هستند که مستر کارت و ویزا کارت از معروف تذین آنها می باشند.

کارت های اعتباری بین المللی انواع مختلفی دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم. این دسته بندی ها از نظر نوع اتصال به حساب بانکی انجام شده اند.

Credit Card کارت اعتباری

کارت اعتباری به حساب بانکی متصل است. سقف برداشت از کارت بر اساس معیار هایی مانند حقوق، میزان درآمد، مالیات و … صاحب حساب تعیین می شود. بانک هر کشور کارت های اعتباری را فقط به شهروندان آن کشور صادر می کند. همچنین شرایط سختگیرانه دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال درآمد فرد باید به این کارت واریز شود. در این صورت صاحب کارت می تواند بیشتر از اعتبار کارت از آن برداشت کند که این اعتبار همانطور که گفته شد سقفی دارد. به معنایی دیگر سقف برداشت از کارت به اعتبار صاحب کارت بستگی دارد.

Debit Card کارت نقدی

این نوع کارت های اعتباری مانند کارت های اعتباری رایج در ایران است. میزان برداشت پول تنها وابسته به موجودی حساب می باشد. نام دیگر این کارت ها Cash Card است. صدور این کارت های بانکی شرایط خاصی را شامل نمی شود. در صورت سفر به هر کشوری می توانید با پاسپورت خود یک حساب Debit Card باز کنید. کارت نقدی به حساب بانکی متصل است و در صورتی که موجودی کارت به اتمام رسید می توانید با واریز پول به حساب خود، کارت نقدی را شارژ کنید.

Prepaid کارت های پیش پرداخت

این دسته از کارت های بانکی مانند کارت های هدیه Gift Card می باشند. این کارت ها به حساب بانکی متصل نیستند. و برای داشتن آنها لازم نیست به بانک مراجعه کنید، بسیاری از فروشگاه ها در خارج از ایران این کارت ها را به فروش می رسانند. انتقال پول یا برداشت پول توسط این کارت ها وجود ندارد و فقط می توان با استفاده از آنها خرید انجام داد. از این دسته از کارت ها نیز در ایران وجود دارد با این تفاوت که می توان آنها را نقد نمود. به این کارت ها Travel Card یا کارت سفر نیز می گویند. این کارت ها قابلیت شارژ مجدد ندارند.

دسته بندی دیگری نیز برای کارت های بانکی وجود دارد که در مقاله بعدی به بررسی آنها می پردازیم.

قوانین و مقررات وب سایت

شرکت پرداختگران تحت هیچ شرایطی در حوزه فعالیت مرتبط با صرافی ها از جمله خرید و فروش
ارز اسکناس، حواله ورود پیدا نکرده و نخواهد کرد و هیچگونه خرید و فروش و اطلاع رسانی نرخ اسکناس ارز و سکه ندارد.

کپی رایت 2019 پرداختگران | طراحی سایت توسط دارکوب